Drybest 0,7L/24h 2L Dezumidificator mic

Drybest 0,7L/24h 2L Dezumidificator mic

405,00 Lei
Preț de lansare: 709,00 Lei -42%
Codul produsului: 10029871
-10%
Cod: SALE10P
Cu voucher: 364,50 Lei
Termeni de utilizare
Codul poate fi folosit pentru produsul respectiv. Ne rezervăm dreptul de a modifica sau anula oferta în orice moment, fără notificare prealabilă. Valabil până la joi, 19.03.2026, 23:59:59 .
Drybest 0,7L/24h 2L Dezumidificator mic
405,00 Lei Cu TVA
Preț de lansare: 709,00 Lei -42%
Disponibil și în altă calitate
  • Produse care au fost testate sau utilizate pentru scurt timp de către client. Există doar urme ușoare de uzură pe produs, cum ar fi zgârieturi. Cutia originală poate fi ușor deteriorată sau reambalată. Produsul are toate funcțiile originale și a fost testat. Oferim o garanție de 2 ani.
    344,00 Lei Cu TVA SALE10P -10% Cu voucher: 309,60 Lei
  • Pregătit pentru livrare
  • Termen de livrare: 1 - 2 zile lucrătoare
  • 14 zile de retur

Cele mai mari beneficii

  • Capacitate de dezumidificare până la: 700 ml pe zi

  • Foarte funcționarea silențioasă a dispozitivului, pe care abia o observați

  • Economic: consum de energie de numai 70 W

Descrierea produsului

Dezumidificatorul Klarstein Drybest 2000 2G te eliberează de aerul umed, stătut în cameră și face respirația plăcută.

Spune la revedere aerului umed și condensului. Cu a doua generație de dezumidificatoare de aer comprimat Klarstein Drybest 2000, eliminați acum excesul de umiditate din aer chiar și mai bine. Acesta filtrează din aer până la 700 ml de apă pe zi și o colectează în rezervorul de stocare de 2 litri. Prin utilizarea elementului Peltier este Drybest 2000 2G foarte economic din punct de vedere energetic, aparatul consumă doar 70 W și totuși este foarte silențios. Dispozitivul funcționează până când senzorul nu detectează că rezervorul de apă este plin, atunci se oprește automat. Odată ce recipientul este gol - de exemplu, pentru udarea plantelor - procesul continuă. Două LED-uri indică în mod clar dacă dispozitivul este în funcțiune și dacă este necesar să goliți rezervorul de apă.

Îmbunătățiți-vă aerul cu dezumidificatorul de aer Klarstein Drybest 2000 2G în camere mici, slab ventilate, cum ar fi dulapuri, băi și cămări. Dispozitivul elimină apa nedorită și ajută la prevenirea mucegaiului și condensului. O prospețime și mai mare este asigurată de ionizatorul integrat, care leagă praful din aer și reduce mirosurile neplăcute. Designul simplu și elegant al dezumidificatorului de aer Klarstein Drybest 2000 se integrează perfect în orice spațiu de locuit.

Dezumidificatorul Klarstein Drybest 2000 2G elimină excesul de umiditate și contribuie la un climat plăcut în cameră.

Culori disponibile: maro, negru (produs) 10029872

Caracteristici

  • întrerupător pornit/oprit pe partea frontală a dispozitivului
  • Potrivit pentru utilizarea cu un umidificator pentru un climat constant în cameră
  • Ionizator integrat: fixează particulele de praf și reduce mirosurile neplăcute
  • LED de funcționare pentru dispozitivul în funcțiune și pentru rezervorul de apă plin
  • Oprire automată atunci când rezervorul de apă este plin
  • Design interesant, compact
  • Capacitate de dezumidificare: 700 ml pe zi
  • Capacitatea rezervorului de apă: 2 litri
  • Picioare de cauciuc anti-alunecare
  • Alimentare: 220-240 V~| 50-60 Hz
  • Dezumidificator și ionizator compact pentru eliminarea excesului de umiditate din aer și a particulelor de praf din încăpere
  • Îmbunătățește climatul interior în dulapuri, băi mici sau cămări
  • Reduce condensul și previne apariția mucegaiului
  • Funcționare extrem de silențioasă datorită tehnologiei Peltier
Codul produsului: 10029871

Dimensiuni și detalii tehnice

  • Dimensiuni: cca 24 x 36 x 12,5 cm (LxÎxA)
  • Greutate: aprox 1860 g

Ce va fi livrat

  • 1 x Dispozitiv
  • 1 x Recipient de colectare
  • 1 x Alimentator
  • Manual de instrucțiuni în limba germană (alte limbi: engleză, italiană, franceză, spaniolă)
  • Bateriile nu sunt incluse

Termeni și condiții

Pregătit pentru livrare

Termen de livrare: 1 - 2 zile lucrătoare

Recenziile clienților
8 ratinguri

Nu există nici o recenzie la acest produs.

Opinii ale clienților din alte țări
Verificată revizuită 28/09/2024

Ich kann den kleinen nur empfehlen, er verrichtet sehr gute Arbeit in meiner Garage und beschert mir schnell einen vollen Auffangbehälter mit Wasser :)Bis zum jetzigen Zeitpunkt ist auch noch kein Schwächeln des Lüfters festzustellen.

Îl recomand cu căldură pe acest micuț; face o treabă excelentă în garajul meu și umple rapid recipientul de colectare cu apă :) Până acum, nu există niciun semn că ventilatorul slăbește.

Verificată revizuită 29/08/2020

Prodotto compatto, di facile utilizzo e che fa il suo. Il deumidificatore è piccolo e di conseguenza dev'essere utilizzato in ambienti adeguati. Io l'ho testato in camera, un ambiente di 5x4 per alcune ore, al mio ritorno ho trovato un'aria sensibilmente più secca (ma non più fredda in quanto non è un condizionatore) e nel serbatoio un fondo di acqua derivata dall'umidità che aveva filtrato. È semplicissimo da usare, basta attaccarlo alla presa e dargli l'ON.

Compact, ușor de utilizat și un produs excelent care își face treaba. Dezumidificatorul este mic și, prin urmare, trebuie utilizat în medii adecvate. L-am testat în camera mea, o cameră de 5x4, timp de câteva ore. Când m-am întors, am găsit aerul vizibil mai uscat (dar nu mai rece, deoarece nu este un aparat de aer condiționat) și rezervorul mai avea puțină apă rămasă de la umiditatea pe care o filtrase. Este incredibil de simplu de utilizat; trebuie doar să îl conectați la priză și să îl porniți.

Verificată revizuită 07/08/2019

Se trata de un buen aparatoEl nivel de ruido es soportable, aunque yo lo tengo en una estancia y trabajar junto a él funcionando no me es posible... Pero es soportable. He privado otros y éste tiene un nivel menor de ruidoEs un aparato muy compacto pero eficazLa cubeta esta diseñada para ser vacíada de vez en cuando. Esto es...no puedo pretende dejarlo sin mirar varios días porque es limitada. Pero para mi no es problemaEstoy contento con la compra

Este un aparat bun. Nivelul de zgomot este tolerabil, deși îl am într-o cameră și nu pot funcționa cât timp funcționează... Dar este suportabil. Am încercat și altele, iar acesta este mai silențios. Este un aparat foarte compact, dar eficient. Rezervorul este conceput pentru a fi golit ocazional. Adică... Nu mă pot aștepta să-l las neverificat timp de câteva zile, pentru că este limitat. Dar asta nu este o problemă pentru mine. Sunt mulțumit de achiziție.

Verificată revizuită 17/04/2019

Después de varias devoluciones de otras marcas decidí ir a lo seguro. Desde luego no me ha defraudado, lleva las 24 h funcionando desde hace semanas y no da ningún problema. Encima trae un tubo para darle salida al agua hacia el exterior y dejar el aparato fijo en el sitio. Poco ruido, fácil de trasportar y muy efectivo.

După mai multe retururi de la alte mărci, am decis să aleg o variantă sigură. Cu siguranță nu m-a dezamăgit; funcționează non-stop de săptămâni întregi fără nicio problemă. Vine chiar și cu un furtun pentru a evacua apa afară și a menține unitatea în siguranță. Este silențios, ușor de mutat și foarte eficient.

Verificată revizuită 13/01/2019

La deumidificazione di questo prodotto e' ottima in ambienti di piccole/medie dimensioni. Lo usiamo per deumidificare il bagno dopo le docce e la lavanderia dove stendiamo il bucato. In mezza giornata asciuga perfettamente un normale carico di biancheria. Nonostante le piccole dimensioni assorbe veramente molta acqua.Dotato di quattro livelli di deumidificazione (60, 50, 40 e continuo), uno volta raggiunto il livello di umidita' impostato il compressore smette di funzionare e rimane accesa solo la ventilazione.Rumorosita' molto bassa.Veramente un ottimo prodotto.

Performanța de dezumidificare a acestui produs este excelentă în spațiile mici și medii. Îl folosim pentru a dezumidifica baia după duș și spălătoria unde ne punem rufele. Usucă perfect o încărcătură normală de rufe în jumătate de zi. În ciuda dimensiunilor sale reduse, absoarbe multă apă. Are patru niveluri de dezumidificare (60, 50, 40 și continuu). Odată ce nivelul de umiditate setat este atins, compresorul se oprește din funcționare și rămâne pornit doar ventilatorul. Zgomot foarte redus. Un produs cu adevărat excelent.

Verificată revizuită 29/10/2018

Im Prinzip ist alles gesagt worden. Ich möchte noch einiges ergänzen oder klarstellen.Unser Gerät entfeuchtet unser Bad mit ca 15 m² innerhalb einer kurzen Zeit auf die eingestellten Vorgaben.Positiv:1. Angemessener Preis2. Bei hoher Luftfeuchte und Wärme funktioniert das Gerät am Besten3. Kompressorlautstärke erträglich4. Entgegen anderer Berichte funktioniert die Feuchtigkeitsmessung präzise. im direkten Vergleich mit einem HomeMatic Thermostat werden selben Feuchtigkeitswerte angezeigt.5. Bei Behälter voll schaltet sich das Gerät selbststängig ab.Negativ:1. Die Levels für die Feuchtigkeitsregelung sind leider nur in 10° Schritten möglich: 40 / 50 / 60 Promille. Ich hätte gern 55 Promille.2. Nach einem Stromausfall muß das Gerät über einenTaster wieder eingeschalten werden. Somit ist ein Betrieb mit Zwischenstecker sinnlos.3. Keine Anzeige, ob der Kompressor Ein oder Aus ist. Das ist nur am Geräusch erkennbar.Fazit:Brauchbares Gerät mit kleinen Schwächen. Empfehlenswert.Weitere Erfahrungswerte folgen, wenn das Gerät länger im Betrieb war.24.12.2019. bis jetzt keine Schwierigkeiten. Läuft und Läuft ...

Practic, totul a fost spus. Aș dori să adaug sau să clarific câteva lucruri. Aparatul nostru dezumidifică baia (aprox. 15 m²) la nivelurile setate într-un timp scurt. Pozitive: 1. Preț rezonabil. 2. Aparatul funcționează cel mai bine în condiții de umiditate ridicată și căldură. 3. Nivelul de zgomot al compresorului este tolerabil. 4. Contrar altor rapoarte, măsurarea umidității este precisă. În comparație directă cu un termostat HomeMatic, sunt afișate aceleași valori de umiditate. 5. Aparatul se oprește automat când rezervorul este plin. Negative: 1. Din păcate, nivelurile de control al umidității sunt disponibile doar în trepte de 10°: 40 / 50 / 60 la mie. Aș prefera 55 la mie. 2. După o pană de curent, aparatul trebuie pornit din nou folosind un buton. Prin urmare, funcționarea cu un adaptor este inutilă. 3. Nu există un indicator luminos care să arate dacă compresorul este pornit sau oprit. Acest lucru poate fi determinat doar de zgomot. Concluzie: Un aparat utilizabil cu mici puncte slabe. Recomandat. Mai multe feedback-uri vor urma după ce dispozitivul va fi fost în funcțiune pentru o perioadă mai lungă. 24 decembrie 2019: Până acum, nicio problemă. Continuă să funcționeze...

Verificată revizuită 14/01/2018

we have it 2 months and it works well. Good security. Our bedroom had a humidity of 77% and in the start there was in total about 3 litres of water in 16 hrs in the tank.

Îl avem de 2 luni și funcționează bine. Securitate bună. Dormitorul nostru avea o umiditate de 77% și la început erau în total aproximativ 3 litri de apă în 16 ore în rezervor.

Verificată revizuită 03/02/2017

Gut verarbeitet, sehr leiste für die GrößeDer Kompressor wird nicht wirklich laut, so dass ohne Stromverbrauchsmessung nicht auffällt ob nur der Lüfter, oder auch der Kompressor läuft.Nebenbei ich habe über eine Zeit von 162h [etwa 7 Tage] (davon 2/3 eingeschaltet) folgende Verbrauchs- und Leistungsdaten ermittelt:12,6 kWhMaximale Leistungsaufnahme 186 W Kompressor aktiv, 5 W Lüfter aktiv, 0,5 W Standby [Lüfter lief aber eigentlich fast immer] Standby wurde wenn nur zeitlich nur bruchteilhaft erreicht.Kaufgrund war beginn Schimmelbefall bei Raumfeuchte >= 80 % (Neubau nicht trockengelegt vor Vermietung) da ist selbst mit täglichem Lüften im Winter nichts zu bewerkstelligen.Jetzt bin ich bei 60% und damit durch das Gerät bei normalen Werten.Gerät hat zwei Tasten1. Stellt die Raumfeuchte ein (3 Modi [40, 50, 60%, C0]), bei der das Gerät stoppen soll. Ich habe leider bisher nur bemerkt/messen können, dass der Kompressor stoppt. Den Lüfter habe ich wahrnehmbar noch nie stehen sehen. [kann man als Manko sehen]2. Ein/AusBeim Herrsteller kann eine kurze Beschreibung geladen werden.Wasserstop bei Voll erfolbt offenbar über einen Schwimmkörper (keine Gewichtssensorik).Ich hätte mir eine LED gewünscht, um das Sichtfenster für die Füllstandskontrolle überhaupt nutzen zu können. So erkennt man leider nichts. Aber es tut der Funktion keine Abstriche, also auch nicht bei meiner Bewertung.

Bine realizat, foarte silențios pentru dimensiunile sale. Compresorul nu este foarte zgomotos, așa că, fără a măsura consumul de energie, este imposibil de spus dacă funcționează doar ventilatorul sau și compresorul. De altfel, pe o perioadă de 162 de ore [aproximativ 7 zile] (2/3 din care a fost pornit), am înregistrat următoarele date de consum și performanță: 12,6 kWh, consum maxim de energie 186 W (compresor activ), 5 W (ventilator activ), 0,5 W (standby) [ventilatorul funcționa de fapt aproape constant]. Modul standby a fost atins doar o fracțiune din timp. Motivul achiziției a fost apariția mucegaiului când umiditatea camerei era >= 80% (clădire nouă, neuscată înainte de a fi închiriată). Chiar și ventilația zilnică pe timp de iarnă a fost ineficientă. Acum sunt la 60% și, datorită dispozitivului, umiditatea este la niveluri normale. Dispozitivul are două butoane: 1. Setează umiditatea camerei (3 moduri [40, 50, 60%, C0]) la care dispozitivul ar trebui să se oprească. Din păcate, am observat/măsurat doar că compresorul se oprește. Nu am văzut niciodată ventilatorul să se oprească. [Acest lucru ar putea fi considerat un dezavantaj.] 2. Pornit/Oprit: O scurtă descriere poate fi descărcată de pe site-ul producătorului. Oprirea nivelului apei la umplere maximă este aparent declanșată de un flotor (fără senzor de greutate). Mi-ar fi plăcut un LED care să permită utilizarea ferestrei de vizualizare pentru verificarea nivelului apei. Așa cum este, nu se vede nimic. Cu toate acestea, acest lucru nu afectează funcționalitatea și, prin urmare, nu are impact asupra evaluării mele.